Závody Českého poháru mládeže - Chomutov

18.05.2014

Slíbeným pokračováním Českého poháru mládeže byly o předchozím víkendu závody v Chomutově. Zatímco v Ústí nad Labem se soutěžilo pouze na dlouhých tratích, v Chomutově to byly závody na 200, 500 a 3000m; tříkilometrová vzdálenost byla ovšem vypsána pouze pro starší závodníky – nejmladší benjamínci byli soubojů na těchto delších tratích ušetřeni.

Sobotní program pro poděbradské závodníky nezačal příliš šťastně, jeden z našich nejzkušenějších borců byl vyřazen hned v rozjížďkách velice prozaickým způsobem – neprošel kontrolním vážením lodí poté, co se vcelku hladce svým umístěním kvalifikoval přímým postupem do finále na 500m. Loď byla příliš lehká, tudíž následovala zasloužená diskvalifikace. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - Stříbrné umístění vyjeli Albert Fulík-Hubert Žďárský.

Naštěstí zbytek dne byl již podstatně optimističtější. Katka Slivanská na singlu a následně i na deblu, opět s Klárou Voženílkovou, získala dvě prvenství na 500m i přes výraznou zdravotní indispozici. Stejně tak zlato na pětistovce vybojoval Otto Klemperer s domácím Ondrou Bišickým. Vzhledem k tomu, že závody v Chomutově byly pro juniory neformální nominací na mezinárodní závody ve slovenských Piešťanech (v termínu 30.5. až 1.6.), se těmito výkony naši dva závodníci do Piešťan nominovali a my se tak můžeme těšit na první letošní mezinárodní představení našich kajakářů. Kanoistika Poděbrady

Obr.2 - Zlatá Kateřina Slivanská.

Ale zpět k sobotním závodům; velmi hezky se na 500m ukázali benjamínci Bertík Žďárský a Vojta Novotný, první jmenovaný se mezi mladšími benjamínky umístil na singlu na 3. místě a na deblu s Alberto Fulíkem dokonce na druhém, zatímco Vojta mezi staršími na 7., resp. 6. místě (singl, debl s Markem Prokopem v tomto pořadí). Ostatním našim závodníkům se bohužel nezdařilo probojovat do A-finálových jízd, nicméně bojovali houževnatě a postupová místa jim vždy unikla o vlásek. Kanoistika Poděbrady

Obr.3 - Další zlato v podání dua O.Klemperer-O.Bišický.

V neděli následovaly nejkratší sprinty na 200m a zároveň odpoledne závody na 3 kilometry. Nejlepší výkon dne předvedl Otto Klemperer, když opět na deblu s Ondrou Bišickým suverénně vyhráli dvoustovku, čímž potvrdili svou nominaci do Piešťan. Hned za ním se tento den, co se týká zisku cenných kovů, umístil Bertík Žďárský se stříbrem ze singla. Míša Kulich se, stejně jako v sobotu, bil jako lev, ale zatím stále trochu doplácí na to, že je v kategorii žáků mladší a jeho soupeři jsou v některých případech o dvě hlavy větší. Pro úplnost dodejme, že ve finálových jízdách Otto Klemperer obsadil sedmé a Vojta Novotný osmé místo na 200m a Otto v námi poslední, v Chomutově obsazené, jízdě, desáté místo na třech kilometrech. Tento poslední výsledek byl bohužel značně ovlivněn nekorektním odstartováním ze strany startéra, což ale k tomuto sportu někdy patří. Kanoistika Poděbrady

Obr.4 - Debl K.Slivanská-K.Voženílková přebírá zlaté medaile.

Následovat bude 24.5. Nymburská 500 a pak již uvedené závody v Piešťanech.