Mistrovství Evropy 2015 - Račice

08.05.2015

Náš oddíl nejezdí na závody jen vyhrávat, ale také nabírat zkušenosti a hledat vzory. Vyrazili jsme na závody za účelem povzbudit český tým a zjistit, jak to chodí ve vyšší třídě.

Na mistrovství Evropy se nesetkáte jen se sportovci, ale i se sponzory a řediteli kanoistických svazů z celé Evropy. Ale je pravda, že největší zájem byl o sportovce. Jako například o Martina Fuksu, nebo český čtyřkajak. Setkat se s nimi bylo však velmi těžké, protože na závodech takového formátu trávili čas odpočinkem mimo diváckou tribunu, která nám byla jediná přístupná z celého areálu. Kanoistika Poděbrady

Obr.1 - Zlatý Martin Fuksa

V jednom z prvních nedělních závodů jsme mohli vidět právě Martina Fuksu, který si na trati dlouhé 500m dojel pro zlatou medaili. Po tomto úspěchu v dalším závodě na trati 200m skončil na skvělém čtvrtem místě. O tomto čtvrtém místě se dlouho spekulovalo, protože závodníci do cíle dojeli prakticky na stejno a musely se použít záběry z cílové kamery. Kanoistika Poděbrady

Obr.2 - Zlatý český čtyřkajak

Výtečně se i vedlo českému čtyřkajaku: Danielu Havlovi, Lukáši Trefilovi, Josefu Dostálovi a Janu Štěrbovi, kteří vybojovali na trati 1 000m první místo. Vítězství okamzitě oslavili lahví šampaňského, kterou zkropili i své soupeře na bedně.

Další momentky ze závodního víkendu si prohlédněte v naší fotogalerii.

Autor: Vojta Novotný